Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

2 Ocak 2013 Çarşamba

HALKA AÇIK BİLANÇO

        2012' ye tırmık atıp, 2013'e miyav dediğimiz Aralık ayının son günlerindeyiz. Çoğunluğa inat, ODTÜ' ye selam olsun, ve hatta bir iki üç olsun; daha da çoğalsın diyeceğimiz zamanlarmış meğer. Olacakları önceden görüp hazırladık aylık programı desek olurmuş. 03 Aralık'ta Nevzat Süer Sezgin, " Gelişimi engelleyen Zihinsel Zincirlerimiz"i anlatmıştı. 10 Aralık'ta Sadık Yemni üstadımız İlham'ın "Evreni Kuran Zemberek" oluşunu tatlı dili, bitmek bilmeyen anıları ile gözler önüne sermişti. Dr. Doğancan Özel'i ağırladık, 17 Aralık'ta.  Hararetli günlere, AKP' nin on yıllık iktidarındaki kırılım ve yükselimleri  ele alarak, iktidar kavramı ve sınıfsal açıdan başka bir bakış açısı ile sundu. Bu memleket ayık kafa ile çekilmez dedik; 24 Aralık Şarap ve Şarap Kültürü'nü Prof. Dr. Ufuk Yücel' den dinledik.
         Halimiz, pür mealimiz-di. Elimizde şarap kadehleri.   

        Arada imza günleri; yeni çıkan kitapların tanıtımı, atölye çalışmaları... soğuk hava çok uğraştı ama bir türlü kapımızdan içeri sızamadı. Sımsıcak bir Aralık geçirdi Kedi Kitabevi. Şimdi önümüzde 2013 programı, yüzümüz gülüyor. Yeni konuklar, yeni konulara kucak açacak. 
     Ocak ayında, GÜLŞAH ELİKBANK ile merhaba diyeceğiz 2013 programına. Sonra DENİZ MORALIGİL, sonra FÜSUN ÖZDEMİR ve sonra ÖNDER KOSBATAR.
        Yeni kitapları tanıtmaya devam edeceğiz, elbette imza günleri de devam edecek. Ama önce Gülşah Elikbank...

           

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder